Podróż do świata fantasy. Fabuła powieści pt. “Fourth Wing. Czwarte Skrzydło”

Powieści fantastyczne mają w sobie niezwykłą magię, która jest w stanie sprawić, że człowiek jest w stanie chociaż na chwilę oderwać się od tego, co realne na rzecz czegoś niesamowitego i jedynego w swoim rodzaju. Nawet filmy o takiej tematyce nie mają w sobie takiego czaru uwodzenia, jak kultowe lektury. Czyta się je z wielką przyjemnością. Fantastyka ma to do siebie, że jest przeznaczona dla wszystkich, bez względu na wiek. Na rynku pokazała się właśnie wspaniała propozycja od Rebecci Yarros. Oto “Fourth Wing. Czwarte Skrzydło”.

Życie niezgodne ze swoim przeznaczeniem

Violet była święcie przekonana, że już za chwilę trafi do Kwadrantu Skrybów. To właśnie dzięki temu miała wieść spokojne życie pośród książek, które są jej wielką miłością. Gdy już była pewna tego, że to jest jej przeznaczenie okazuje się, że jest jej pisany zupełnie inny los. Głównodowodząca decyduje o tym, że ma ona trafić do elity Navarry – jeźdźców smoków. Violet może i mogłaby się sprzeciwić, ale głównodowodzącą jest jej matka. Jakby to wyglądało, gdyby własna córka jej się sprzeciwiła?

Żyj albo umrzyj

Violet nie nadaje się do tego miejsca. Chociażby dlatego, że jest wątłej budowy, nie jest silna, a na dodatek z osobami takimi jak ona smoki nie nawiązują więzi. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce się jej pozbyć. Tak, aby nie stanowiła ona dla nich konkurencji. Violet jest za to inteligentna i tylko dzięki temu udaje jej się przetrwać pierwszy atak. Będą jednak kolejne. Dziewczyna musi walczyć przetrwanie albo umrze. Do tego czuje, że dowódcy ukrywają przed wszystkimi straszną tajemnicę.Przed Violet walka, którą będzie musiał stoczyć samodzielnie. Czy uda jej się wyjść z tej opresji cało?

Rebecca Yarros zaprasza do niesamowitego świata, który będzie w stanie zaskoczyć wszystkich czytelników. Akcja za akcją, a do tego fantastyczne opisy, których nie ma w żadnej innej książce – autorka zadbała o każdy element. Czytanie takich książek staje się prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla duszy.